ابدومینوپلاستی-دکتر-صادقی

پیکرتراشی

پیکر تراشی یا کانتورینگ بدن به مجموعه اعمال جراحی گفته می شود که طی آن چربی های اضافی بدن خارج شده و پوست نیز صاف می شود. هدف اصلی پیکرتراشی لاغرتر شدن افراد  به شکل مطلوب است بطوریکه فرد با پوست صاف تر و ظاهر مناسب تر جوان تر نیز دیده شود.

ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی توتال یا کامل: این عمل برای بیمارانی است که به بیشترین اصلاحات نیاز دارند. برش در خط بیکینی و تقریباً هم سطح موهای عانه ایجاد می شود. طول اسکار به مقدار پوست اضافی بستگی دارد. جراح در صورت نیاز پوست و ماهیچه را دستکاری و تغییر شکل می دهد. با این روش یک برش در اطراف ناف زده می شود زیرا ناف باید از بافت اطراف جدا شود. گاهی لوله های درن زیر پوست شما قرار داده می شوند که طی چند روز با صلاحدید جراح برداشته خواهند شد.

لیپوساکشن

لیپوساکشن اندام ها

لیپوساکشن اندام ها یکی از انواع جراحی های لاغری به شمار می آید که طی آن چربی های اضافی بدن به صورت غیر تهاجمی تنها با چند سوارخ زیر از بدن خارجی می شود. همانطور که از نام آن پیداست لیپو به معنای چربی و ساکشن به معنای مکش هست. در این فرایند چربی های اضافی بدن با دستگاه مکنده از بدن خارج میشود.

جراحی شکم یا ابدومینوپلاستی

جراحی شکم یا ابدومینوپلاستی

جراحی شکم یا ابدومینوپلاستی روشی برای کاهش وزن است که در آن چربی و پوست اضافی برداشته شده و ماهیچه های دیواره شکم سفت می شوند تا شکم شما صاف شده و پوست و چربی اضافی شکم از بین برود. نام دیگر این روش جراحی تامی تاک می باشد. می توان بسته به میزان پوست و چربی موجود از روش های ابدومینوپلاستی مینی یا توتال استفاده کرد. باید قبل از عمل پزشک را از وضعیت خود آگاه کنید، کاملاً تحت بررسی قرار گیرید و تصمیم گیری نهایی را با دقت انجام دهید. این روش نمی تواند به عنوان جایگزین کاهش وزن مورد استفاده قرار گیرد. اگر پوست یا چربی اضافه زیادی در ناحیه شکم وجود دارد و با رژیم جدی لاغری و ورزش نتوانسته‌اید آن را از بین ببرید، عمل جراحی زیبایی شکم که در اصطلاح پزشکی همان ابدومینوپلاستی نامیده می شود را توصیه می‌کنیم. در این عمل عضله های دیواره شکم سفت می‌ شوند و پوست و چربی اضافی از بین می رود تا شکم صاف، تخت و زیبا شود. عمل زیبایی شکم با لیپوساکشن متفاوت است، هر چند می توان در صورت تمایل لیپوساکشن را نیز در کنار ابدومینوپلاستی انجام داد.

امکان بازگشت چربی پس از لیپوساکشن

آیا چربی می تواند پس از لیپوساکشن بازگردد؟

سوالی که اکثر افراد تحت درمان جراحی لیپوساکشن  می پرسند این هست آیا امگان برگشت چربی ها پس از لیپوساکشن وجود دارد؟ در ادامه همراه ما باشید تا به این سوال پاسخ دهیم.