بارداری-پس-از-عمل-آبدومینوپلاستی

بارداری پس از عمل آبدومینوپلاستی

عمل آبدومینوپلاستی یک جراحی زیبایی برای بهبود شکل ظاهری شکم می باشد. در این عمل جراحی پوست و چربی های اضافه از ناحیه وسط و پایین شکم برداشته می شود. عمل آبدومینوپلاستی معمولا برای زنانی که بارداری های متعددی داشته اند و یا افرادی که وزن زیادی را از دست داده اند توصیه می گردد. پوست شل و آویزان در این جراحی به صورت کامل برداشته می شود و شما میتوانید با اندامی زیبا اعتماد به نفس خود را افزایش دهید.

در نظر داشته باشید در این جراحی، جراح پوست اضافی و چربی های اضافی شکم را بر میدارد و وارد حفره ی شکم بیمار نمی شود. در این جراحی زیبایی شکم می توان انتظار داشت، درد کمتری نسبت به سایر جراحی ها که وارد حفره ی شکم می شود (مثل سزارین) داشته باشد.

از آنجایی که این عمل جراحی برای سفت کردن عضلات و فاسیای دیواره شکم انجام می شود، ممکن است برای خانم هایی که قصد بارداری در آینده را دارند سوالات گوناگونی به وجود بیاید. یکی از مهم ترین سوالات پیرامون این موضوع آن است که آیا امکان بارداری پس از عمل آبدومینوپلاستی وجود دارد؟ برای یافتن پاسخ این پرسش می توانید تا پایان این متن با ما همراه باشید.

بارداری پس از عمل آبدومینوپلاستی برروی شکم

آیا بارداری پس از عمل آبدومینوپلاستی امکان پذیر است؟

در پاسخ به این پرسش می توان چنین گفت که دیواره شکم در خانم ها به گونه ای طراحی شده است که می تواند تحت هر شرایطی برای رشد جنین منبسط گردد. بنابراین عمل آبدومینوپلاستی نمی تواند مانع کشش طبیعی عضلات شکم شما شود. تنها نکته ای که می بایست در ارتباط با امکان بارداری پس از عمل آبدومینوپلاستی بدانید آن است که بارداری پس از انجام عمل آبدومینوپلاستی ممکن است اندکی دردناک تر باشد. در واقع زنانی که پس از انجام عمل آبدومینوپلاستی باردار می شوند، ممکن است به هنگام کشیدگی عضلات شکم ناراحتی بیشتری را تجربه نمایند. چرا که عضلات ناحیه وسط و پایین شکم در طی عمل آبدومینوپلاستی ترمیم شده اند.

نکته: البته در نظر داشته باشید حتی بانوانی که قبلا عمل ابدو را انجام ندادند نیز این احساس کشیدی پوست شکم را در زمان بارداری تجربه می کنند.

نتایج تحقیقات صورت گرفته نشان می دهند که از نظر آناتومیکی بارداری پس از عمل آبدومینوپلاستی کاملا امکان پذیر می باشد. بنابراین اگرچه امکان بارداری پس از عمل آبدومینوپلاستی وجود دارد اما به دلیل نوسانات وزن و کشش عضلات شکم در دوران بارداری، شکل ظاهری شکم دستخوش تغییرات خواهد شد. در واقع نوسانات وزنی ایجاد شده در دوران بارداری می تواند منجر به شل شدن و یا جدا شدن عضلات ترمیم شده و در نهایت ایجاد چربی اضافه و افتادگی پوست گردد. استفاده از رژیم غذایی مناسب و کنترل وزن در هنگام بارداری می تواند از عوارض بیان شده تا حد زیادی جلوگیری نماید.

در نهایت در صورت بارداری پس از عمل آبدومینوپلاستی برای اطمینان بیشتر می توانید با پزشک متخصص جراح پلاستیک خود مشورت نمایید.

دکتر حسن صادقی متخصص جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی

به اشتراک بگذارید:

0 دیدگاه کاربران

نظر خود را با ما در میان بگذارید