بهترین-روش-بزرگ-کردن-سینه

بهترین روش بزرگ کردن سینه چیست؟

زنانی که بزرگ کردن سینه را مد نظر قرار می دهند با یک تصمیم دشوار مواجه می شوند:"کدام روش پروتز سینه را باید انتخاب کنند؟"

این انتخاب بسیار مهم است چرا که هر نوع روش پروتز سینه از نظر ظاهر و حس، خطرات پزشکی و هزینه، متفاوت است. باتوجه به اینکه ایمپلنت ها برای مدت طولانی در بدن شما باقی می مانند، باید از انتخاب خود مطمئن باشید. هر نوع ایمپلنت مزایا و معایب خود را دارد و هیچ ایمپلنتی وجود ندارد که نسبت به سایر ایمپلنت ها برتری داشته باشد. پس هدف شما این است که ایمپلنت هایی را پیدا کنید که به بهترین وجه برای نیازهای منحصر به فرد شما مناسب تر باشند.

انتخاب روش مناسب برای بزرگ کردن سینه

بزرگ کردن سینه در چند دهه پیش موضوع ساده تری بود، چرا که زنان تنها باید بین ایمپلنت های سالین و سیلیکونی یکی را انتخاب می کردند. امروزه، انتخاب برای بزرگ کردن سینه، چهارگانه است:

 • پروتز سینه سیلیکونی
 • پروتز سینه سالین
 • پروتز سینه ثابت(پاستیل خرسی) «Gummy Bear»
 • پیوند چربی «fat graft»

اگرچه این انتخاب ها ممکن است طاقت فرسا به نظر برسند، اما مزایا و معایب مشخصی دارند. اگر ایده روشنی از اهداف بزرگ کردن سینه خود داشته باشید، احتمالا روشی را انتخاب خواهید کرد که برای شما عالی است. در پایان روز، پروتزهایی که با آن ها به منزل می روید باید کاملا براساس ترجیحات شخصی و توصیه های جراح زیبایی شما باشد.

در ادامه این گفت وگو با دکتر حسن صادقی فوق تخصص جراحی زیبایی و پیکرتراشی در تهران در زمینه بزرگ کردن سینه گفت وگو کرده ایم. اگر تمایل به دریافت مشاوره دارید، برای شروع، می توانید با کلینیک دکتر صادقی با شماره ۰۹۰۲۹۳۷۶۶۷۶ تماس بگیرید و یک نوبت مشاوره تعیین کنید.

شما باید از پروتز سینه سالین(نمکی) استفاده کنید اگر...؛

ایمپلنت های سالین از پوسته های سیلیکونی پر شده با محلول استریل سالین(آب نمک) تشکیل شده اند. آنها 44٪ از کل ایمپلنت های پروتز سینه را تشکیل می دهند که آنها را به یک انتخاب محبوب تبدیل می کند. ایمپلنت های سالین بیشتر به خاطر گرد بودنشان و اثربخشی آنها در زیبایی سینه، شناخته می شوند. زنانی که به دنبال ظاهر جسورانه تر و برجسته تر هستند، ممکن است این ایمپلنت ها را تحسین کنند، اما آنهایی که به دنبال ظاهر طبیعی تر هستند، ممکن است رویکرد آنها گزینه دیگری باشد.

به غیر از شکل، ایمپلنت های سالین بیشتر برای جراحی های ترمیمی و بدون اسکار(زخم) مناسب‌تر هستند. به عنوان مثال، برش مورد نیاز برای ایمپلنت های سالین کوچک تر از برش مورد نیاز برای ایمپلنت های سیلیکونی است.

علاوه بر این، پارگی در ایمپلنت سالین معمولا کم تر از پارگی در ایمپلنت دیگر است. به این دلیل که بدن می تواند به راحتی و با خیال راحت محلول استریل سالین(نمکی) را جذب کند.

همه این نکات، ایمپلنت های سالین را به انتخابی ایمن و مطمئن برای بزرگ کردن سینه تبدیل می کند. ایمپلنت های سالین بهترین انتخاب برای خانمهایی است که می خواهند عوارض پزشکی را برای کسب ظاهری طبیعی تر، به حداقل برسانند.

شما باید پروتز سینه سیلیکونی را دریافت کنید اگر...؛

ایمپلنت های سیلیکونی شامل پر کردن پوسته های سیلیکونی با ژل سیلیکونی است. این ایمپلنت ها به خاطر شکل قطره اشکی خود که ظاهر سینه های واقعی را تقلید می کند و بافت نرم آن ها که شبیه بافت واقعی سینه است، مشهور هستند. ایمپلنت های سیلیکونی همچنین به خاطر سبک بودن خود معروف هستند که آن ها را به گزینه ای هوشمند برای زنان به ویژه زنان فعال تبدیل می کند.

ایمپلنت های سیلیکونی اشکالات کمی دارند، اما دو مورد از آنها قابل توجه هستند:

 • اول اینکه، آنها گرانتر از ایمپلنت های سالین هستند.
 • دوم اینکه، پارگی(نشت) در یک ایمپلنت سیلیکونی می تواند به راحتی تا سال ها تشخیص داده نشود.

در حالی که ژل سیلیکونی به طور کلی بی ضرر است، در حالی که به طور کلی بی ضرر است، نشت ژل سیلیکونی همچنان هم می تواند منجر به درد پستان و بی حسی و همچنین عواقب زیبایی مانند پستان های ناهموار شود. زنانی که می خواهند سینه هایشان تا حد ممکن طبیعی به نظر برسد، باید ایمپلنت های سیلیکونی را انتخاب کنند.

 

شما باید پروتز سینه ثابت(پاستیل خرسی) «Gummy Bear» انجام دهید اگر…؛

پروتز سینه ثابت(پاستیل خرسی) جلوه ای از جدیدترین پیشرفت در فناوری سیلیکونی هستند. آنها به دلایل خوبی روز به روز محبوب تر می شوند:

 • آنها حجم ایمپلنت های سالین را با ظاهر و حس طبیعی ایمپلنت های سیلیکونی ترکیب می کنند.
 • پروتز های پاستیل خرسی به دلیل سفتی و استحکام و پایداری شان (که مشابه پاستیل خرسی است) امتیاز خود را به دست آورده اند.

پایداری آنها در حدی است که حتی وقتی پاره می شوند، باز هم شکل خود را حفظ می کنند. اگرچه این موضوع می تواند اتفاق خوبی به نظر برسد، اما پارگی های تشخیص داده نشده می توانند در طولانی مدت منجر به عوارض پزشکی شوند. در صورت انتخاب پروتز سینه ثابت(پاستیل خرسی) یا هر ایمپلنت سیلیکونی دیگر، حتما تحت MRI  دوره ای قرار بگیرید.

با این حال همه این خوبی ها ارزان تمام نمی شود. پروتزهای Gummy Bear گران ترین گزینه هستند.

شما باید بزرگ کردن سینه را به روش چربی-پایه انجام دهید اگر...؛

این روش جدید بزرگ کردن سینه شامل برداشتن چربی از سایر قسمت‌های بدن از طریق لیپوساکشن و تزریق آن به سینه‌ها است. پیوند چربی می تواند به چند دلیل جذاب به نظر برسد: برای مثال، شما به ایمپلنت های مصنوعی متکی نیستید.

این بدان معنی است که شما دیگر در معرض خطر پارگی پروتز سینه نیستید، و سینه های شما همانند سینه های بزرگ نشده، احساس نرمی خواهند داشت. فراموش نکنید که امکان حذف چربی ناخواسته(چربی اضافی) در جای دیگری از بدن وجود دارد. پیوند چربی ممکن است از نظر تئوری جذاب به نظر برسد، اما در نظر داشته باشید که این روش تا حد زیادی آزمایش نشده است! بطوریکه تاکنون هیچ مطالعه بالینی بزرگی برای آزمایش اثربخشی طولانی مدت آن انجام نشده است. به دلیل ماهیت اثبات نشده این روش بزرگ کردن سینه، حتما قبل از اقدام به آن، آن را به طور کامل با جراح زیبایی خود در میان بگذارید.

کدام پروتز سینه برای من مناسب است؟

بهترین پروتز سینه برای شما بستگی به این دارد که برای چه چیزی بیشتر ارزش قائل هستید. یک قانون ساده در این مورد وجود دارد:

 • اگر می خواهید احتمال عوارض پزشکی را کاهش دهید به سراغ ایمپلنت های سالین بروید.
 • اگر بیش از هر چیز به ظاهر طبیعی اهمیت می دهید به سراغ ایمپلنت های سیلیکونی بروید.
 • اگر می خواهید حجم پروتز سالین(نمکی) با شکل و حس طبیعی سیلیکون همراه باشد به سراغ پروتز های پاستیل خرسی «Gummy Bear» بروید.
 • اگر علاوه بر بزرگ کردن سینه، لیپوساکشن را هم مد نظر قرار داده اید، به سراغ پیوند چربی(تزریق چربی) بروید.

قبل از انتخاب ایمپلنت حتما با یک جراح متخصص زیبایی ماهر صحبت کنید. هر زنی منحصر به فرد است و بنابراین بهترین و مطمئن ترین برنامه برای بزرگ کردن سینه، همین مشورت تخصصی است. برای کسب مشاوره آگاهانه و شخصی(منحصر به شرایط شخصی خود شما) با کلینیک فوق تخصصی زیبایی دکتر حسن صادقی در تهران با شماره ۰۹۰۲۹۳۷۶۶۷۶ تماس بگیرید.

سوالات متداول

 

به اشتراک بگذارید:

0 دیدگاه کاربران

نظر خود را با ما در میان بگذارید