How Many Years Will My Breast Implants Last

طول عمر پروتز سینه

بعد از انجام پروتز سینه، ایمپلنت های سینه چند سال دوام می آورند؟

ایمپلنت های سینه قرار نیست تا ابد دوام بیاورند. اما به نظر می رسد طول عمر ایمپلنت های سینه جای بحث داشته باشد. در پاسخ به این سوال که ایمپلنت سینه من چقدر دوام می آورد؟ می توان گفت که ماندگاری ایمپلنت سینه، بازه زمانی بین ۱۰ سال تا ۲۰ سال است و بسیاری از جراحان پلاستیک تایید کرده اند که جراحی سینه را روی بیمارانی با ایمپلنت های ۳۰، ۴۰ و حتی ۵۰ ساله انجام داده اند.

ساده ترین پاسخ این است که هیچ راهی برای پیش بینی مدت زمان دوام ایمپلنت سینه وجود ندارد و دلایل متعددی وجود دارد که زنان برای برداشتن یا جایگزینی ایمپلنت های خود، جراحی اصلاحی سینه را انتخاب کنند.زمانی که ممکن است زمان در نظر گرفتن جایگزینی یا حذف آن باشد.

سال ها پس از انتخاب ایمپلنت پستان، بسیاری از زنان شروع به بررسی در مورد حذف یا جایگزینی ایمپلنت می کنند. چندین شرط وجود دارد که زنان را به ارزیابی این گزینه ترغیب می کند:

  • انقباض کپسولی: این سخت شدن بافت سینه زمانی رخ می دهد که بافت اسکار در اطراف ایمپلنت ها شکل می گیرد. این می تواند باعث سفتی، بی حسی، حساسیت و درد و تغییرات زیبایی در سینه شما شود.
  • پارگی ایمپلنت سینه: اگر یک ایمپلنت سالین پاره شود، مانند یک "بادکنک پاره شده" به سرعت از بین می رود. این وضعیت بسیار واضح است زیرا یک پستان به طور چشمگیری متفاوت ظاهر خواهد شد. نمک نشتی به طور بی ضرری به بافت های اطراف جذب می شود.
    اما اگر یک ایمپلنت سیلیکونی پاره شود تشخیص آن می تواند بسیار دشوار باشد. گاهی اوقات ژل سیلیکونی اصلا از پوسته ایمپلنت نشت نمی کند. ممکن است با گذشت زمان متوجه حساسیت یا تغییر در اندازه و شکل سینه شوید. در این شرایط، تصویربرداری پزشکی برای تایید پارگی ضروری است.
  • تغییرات ظاهری: با گذشت زمان، ظاهر سینه های شما تغییر خواهد کرد. ممکن است با بالا رفتن سن متوجه پاره شدن و موج دار شدن ایمپلنت شوید؛ سینه های شما شروع به افتادگی و کوچک شدن کنند، یا موقعیت ایمپلنت ها نسبت به دیواره قفسه سینه شما تغییر کند. با تغییر بدن خود، ممکن است احساس کنید که اندازه و شکل ایمپلنتی که در ابتدا انتخاب کرده اید، دیگر با تناسب اندام شما کار نمی کند.
  • انتخاب شخصی: با گذشت زمان نظرات، ترجیحات و خواسته های ما تغییر می کند. برخی از زنان پس از سال ها داشتن ایمپلنت، برای اصلاح شکل پستان های خود، جایگزینی با ایمپلنت های بزرگ تر یا کوچک تر، تغییر از سالین به سیلیکون یا برعکس، یا برداشتن ایمپلنت های خود با هم، اقدام به تجدید نظر می کنند.

 

اگر پروتز سینه انجام داده اید، چه گزینه های برای شما جهت جراحی زیبایی پستان وجود دارد؟

گزینه های شما برای اصلاح سینه ها در صورت داشتن ایمپلنت سینه(از قبل) عبارتند از:

  • ماستوپکسی سینه(Breast Mastopexy): این روش جراحی که با نام لیفت سینه نیز شناخته می شود، چربی و بافت اضافی را برای تغییر موقعیت سینه و دستیابی به ظاهری برجسته تر، حذف می کند.
  • تعویض ایمپلنت سینه: اگر از ایمپلنت های فعلی خود ناراضی هستید، اما همچنان می خواهید ظاهر و احساس سینه های بزرگ شده را حفظ کنید، جراح پلاستیک شما می تواند ایمپلنت های شما را با نمونه های مشابه جایگزین کند، یا می توانید اندازه، شکل و جنس کاملا متفاوتی را انتخاب کنید.
  • برداشتن ایمپلنت سینه: اگر دیگر نمی خواهید ایمپلنت داشته باشید، حذف آن یک گزینه است. این می تواند با یک ماستوپکسی سینه ترکیب شود تا شکل و شمایل مطلوبی به شما بدهد، حتی با برداشتن ایمپلنت ها.

 

بگذارید جراح شما را راهنمایی کند:

اگر در مورد پروتز سینه خود نگرانی دارید، بهترین گزینه این است که با جراح پلاستیک خود صحبت کنید. آن ها می توانند وضعیت ایمپلنت ها، سلامت سینه های شما را ارزیابی کنند و بینش لازم برای تصمیم گیری آگاهانه را برای شما فراهم کنند.

جراحی زیبایی سینه در کلینیک فوق تخصصی دکتر حسن صادقی (در تهران)

پروتز سینه قرار نیست تا ابد دوام بیاورد، اما بسیاری از زنان تا مدت ها از ایمپلنت های خود راضی می مانند. با این حال اگر سینه های شما تغییر کرده اند یا از ظاهر فعلی سینه خود ناراضی هستید، گزینه هایی دارید.

جراح پلاستیک شما می تواند به شما کمک کند تا تصمیم بگیرید که آیا ترمیم، حذف یا جایگزینی پروتز سینه، انتخاب درستی برای شما است یا خیر.

دکتر حسن صادقی، فوق تخصص جراحی پیکرتراشی در تهران(دارای بورد تخصصی جراحی از دانشگاه شهید بهشتی تهران) هستند و در کمک به بیماران برای دستیابی به نتایج مورد نظر با انواع جراحی سینه از بزرگ کردن سینه و کوچک کردن سینه گرفته تا لیفت سینه و ماستوپکسی بزرگ کننده، از حدود سال 1390 تاکنون سابقه فعالیت دارند و متعهد به ارائه حقایق و آموزشهای لازم به بیماران برای اتخاذ آگاهانه ترین تصمیمات در مورد ظاهر و سلامت آن ها هستند.

برای بررسی تمام گزینه های خود برای جراحی زیبایی جهت اصلاح سینه های خود با ایمپلنت و بسیاری از درمان های جراحی و غیر جراحی دیگر برای کمک به داشتن "حس بهتر از خودتان" و "ظاهر بهتر"، با شماره ۰۹۰۲۹۳۷۶۶۷۶ تماس بگیرید و با رزرو نوبت مشاوره، به کلینیک فوق تخصصی دکتر صادقی در تهران مراجعه کنید.

 

برای آشنایی بیشتر با انواع ایمپلنت های سینه و جراحی های بزرگ کردن سینه مقاله زیر را مطالعه نمایید:

"معرفی 4 نوع ایمپلنت بزرگ کننده سینه (کدام روش پرتز سینه برای شما مناسب است؟)"

سوالات متداول

 

به اشتراک بگذارید:

0 دیدگاه کاربران

نظر خود را با ما در میان بگذارید