انواع روش های جراحی برای داشتن اندام های زیبا

با کانتورینگ بدن، میتوانید اندام رویایی خود را به دست آورید

با این روش های کانتورینگ بدن، میتوانید اندام رویایی خود را به دست آورید.

به لطف توسعه و پیشرفت سریع تکنیک ها و فناوری های جدید در زمینه پزشکی زیبایی، به لطف توسعه و پیشرفت سریع تکنیک ها و تکنولوژی های جدید در زمینه زیبایی شناسی پزشکی، شما می توانید بخش های مختلف بدن خود را آنطور که دوست دارید تغییر دهید.

انواع روش های جراحی برای داشتن اندام های زیبا

کانتورینگ بدن چیست؟

به طور خلاصه، کانتورینگ بدن یک روش جراحی و غیرجراحی است که هدف آن کاهش چربی هدفمند در برخی نواحی، فرم دادن به بدن و در نهایت سفت کردن پوست شل است.

دلایل زیادی وجود دارد که چرا بیماران تمایل به ایجاد تغییرات کوچک در ظاهر خود دارند یا حتی قصد دارند از طریق جراحی، تغییر اساسی ایجاد کنند. این دلایل می تواند از تمایل به کاهش وزن گرفته تا فرم دادن یا حجم به قسمت های خاصی از بدن مانند باسن باشد. این دلایل هر چه که باشند، شکی نیست که امروزه گزینه های متعددی برای این بیماران وجود دارد.

ما میتوانیم دو نوع روش اصلی را مطرح کنیم که اگر می خواهید فرم بدنی خود را تغییر دهید می توانید از بین آن ها انتخاب کنید. شما میتوانید مسیر عمل جراحی را طی کنید یا میتوانید مسیر عمل غیر جراحی را طی کنید.

بیایید هر کدام از آن ها را مرور کنیم و مزایا و معایب آن ها و همچنین نتایجی که از هر دوی آن ها به دست خواهید آورد را ببینیم.

روش های جراحی برای کانتورینگ بدن

جراحی کانتورینگ بدن طیف وسیعی از تکنیک های مختلف پیکرتراشی بدن را در بر می گیرد که جراحان زیبایی برای شکل دادن تقریبا به هر ناحیه ای از بدن از آن استفاده می کنند.

از طریق جراحی کانتورینگ بدن، بیماران می توانند به طور موثر چربی اضافی و پوست اضافه ای را که به رژیم غذایی و ورزش پاسخ نمی دهد، حذف کنند.

اولین قدم این است که یک ارزیابی جامع از بیمار براساس تاریخچه بالینی پزشک معتمد او (آلرژی، دارو، سابقه...)، تجزیه و تحلیل انتظارات او و ارزیابی نواحی تحت درمان انجام گیرد.

بسته به اهداف شما و مناطقی که باید درمان شوند، می توان از تکنیک های مختلفی استفاده کرد:

۱. لیپوساکشن  Liposuction

این روش یکی از محبوب ترین روش های جراحی در صنعت زیبایی شناسی است و اغلب هم بر روی مردان و هم بر روی زنان انجام می شود. این روش شامل حذف چربی انباشته شده در نواحی مختلف بدن است: باسن، ران، بازوها، زانوها و...

این عمل تحت بی هوشی موضعی، اپیدورال یا بیهوشی عمومی انجام می شود و باید توسط یک جراح پلاستیک انجام شود. لیپوساکشن مداخله ای است که برای شکل دادن به شکل ظاهری یا شکل یک فرد عمل می کند، اما هرگز درمانی نیست که به کاهش وزن اختصاص داشته باشد.

۲. ابدومینوپلاستی  Abdominoplasty

ابدومینوپلاستی  یکروش تهاجمی است که مناسب برای افراد دارای شکم شل، با پوست اضافی و اتساع یا برآمدگی جزئی شکم است. که با وجود ورزش یا رژیم غذایی قابل اصلاح نبوده است. پوست اضافی شکم معمولا پس از بارداری های مکرر در زنان یا پس از کاهش وزن شدید پس از اضافه وزن یا چاقی برای مدت طولانی رخ می دهد.

طی جراحی ابدومینوپلاستی  یک برش افقی در ناحیه بین خط موی شرمگاهی و ناف ایجاد می شود. از طریق این برش، عضلات ضعیف شده شکم، اصلاح و بخیه می شوند و همچنین چربی، بافت و پوست اضافی برداشته می شود. ممکن است برش دومی در اطراف ناف برای برداشتن پوست اضافی در قسمت فوقانی شکم نیز ایجاد شود.

ابدومینوپلاستی معمولا تحت بیهوشی عمومی، پس از یک ارزیابی پیش از عمل انجام می شود.

۳. لیفت بدن  Body Lift

لیفت بدن یکی از گزینه ها برای بیمارانی است که کاهش وزن زیادی را در یک دوره کوتاه تجربه کرده اند و می خواهند از شر پوست شل خلاص شوند و به اندام صاف تری برسند. این تکنیکی است که شامل یک اسکار در یک "کمربند" است و باید تنها در موارد منتخبی به کار رود که در آن روش های جزئی دیگر به طور جامع، شُلی را که باید اصلاح شود، حل نمی کنند.

با از بین بردن و بازسازی بافت اضافی پوست و چربی که ممکن است در این ناحیه وجود داشته باشد، بافت بدن بیمار را بازسازی و بهبود می دهیم.

درمان های مختلف لیفت بدن بسته به قسمت مورد نظر بدن وجود دارد.

 • لیفت فوقانی شامل بازوها، سینه ها و رول های چربی در امتداد پشت است.
 • لیفت وسط بدن، ناحیه شکم و کمر را هدف قرار می دهد.
 • لیفت پایین تنه روی ناحیه باسن و باسن تمرکز می کند.

درمان های تهاجمی و جراحی مانند آنچه در بالا به آن اشاره کردیم، قطعا مزایا و معایب خود را دارند، بنابراین انجام این روش ها، بستگی به شرایط بیمار و انتخاب او دارد.

مزایای روش های جراحی:

 • استفاده از روش جراحی توسعه یافته و پیشرفته
 • ساخت فرم بدن دلخواه
 • افزایش اعتماد به نفس
 • اصلاح همزمان چندین ناحیه از بدن

معایب روش های جراحی:

 • ریسک معمول جراحی
 • احساس تورم و درد در طول دوره بهبود
 • دوره ی نقاهت چند هفته ای
 • هزینه ی نسبتا بالای جراحی و اتاق عمل

روش های غیر جراحی برای کانتورینگ بدن

از سوی دیگر، برای آن دسته از بیمارانی که به دنبال نتایج فوری، درمان در دسترس تر و مقرون به صرفه تر، بدون درد و با کم ترین زمان ممکن هستند، در این صورت روش های غیرتهاجمی به کارتان می آیند.

۱. فیلرهای بدن  Body Fillers

آیا می دانستید که پرکننده های اسید هیالورونیک برای قسمت های مختلف بدن نیز کاربرد دارند؟ اسید هیالورونیک ماده ای است که به طور طبیعی در بدن ما یافت می شود و مسئول جذب آب و مرطوب کردن پوست است.

با این حال، مقدار اسید هیالورونیکی که بدن ما تولید می کند، با افزایش سن کاهش می یابد. کرم‌ها، سرم‌ها یا شامپوها می‌توانند تا حدودی کمک کنند، اما تزریق اسید هیالورونیک به بدن شما کمک خواهد کرد تا آب بیشتری جذب کند و شما به هیدراتاسیون و رطوبت بیشتری دست پیدا خواهید کرد.

برخی برندها به پیشگام در صنعت پرکننده های بدن تبدیل شده اند. ژل هایی که در محصولات آن ها یافت می شود، امکان تزریق آسان تر، حجم بیشتر و نتایج طولانی مدت را تا ۲۴ ماه فراهم می کند.

مجموعه پرکننده های اسید هیالورونیک ممتاز می تواند راه حل های مختلفی را برای شکل‌دهی بدن ارائه دهد. چه بخواهید حجم اضافه کنید و چه بخواهید حجمی که از دست داده اید را بازیابی کنید، بافت پوست را بهبود بخشید،  فرورفتگی ران یا سلولیت را اصلاح کنید، می توانید تصمیم بگیرید که کدام یک برای شما مناسب است.

این ها چند دلیل هستند که چرا پرکننده های بدن می توانند برای کانتورینگ بدن استفاده شوند:

 • روش ها کم تهاجمی هستند
 • نتایج فوری ارائه می دهند
 • مدت زمان عمل بسیار کوتاه است
 • شما گزینه های زیادی برای انتخاب دارید
 • زمان استراحت حداقلی در مقایسه با روش های جراحی

۲. رادیوفرکانسی بدن  Body Radiofrequency

رادیوفرکانسی بدن درمانی است که در پزشکی زیبایی برای مبارزه با شل شدن و سلولیت استفاده می شود؛ این درمانی است که می تواند در هر فصلی از سال انجام شود، البته در نظر داشته باشید که معمولا چندین جلسه طول می کشد.

با استفاده از فرکانس رادیویی بدن، گرمای عمیق و بهینه پوست حاصل می شود که باعث سفت شدن ساختارهای بافت همبند و همچنین اتساع عروق و تخلیه رسوبات چربی به سیستم لنفاوی می شود.

نتیجه آن، بهبود کیفیت و قوام پوست است، پوست به تدریج صاف تر می شود. اثرات آن از ماه اول قابل مشاهده است، البته این اثر پس از ماه چهارم بسیار محسوس تر است.

۳. کرایولیپولیز  Cryolipolysis

فن آوری پشت این روش غیرتهاجمی شامل حذف چربی موضعی با انجماد سلول های چربی است. چربی موضعی به طور طبیعی و تدریجی حذف می شود.

بیشتر بیمارانی که این روش را امتحان کرده اند، پس از هفته سوم شروع به دیدن نتایج می کنند تا اینکه پس از ۳ ماه بهترین نتایج قطعی را به دست می آورند و تکامل می یابند.

در حال حاضر، شما می توانید چندین ناحیه از بدن مانند ران، بازوها، پشت، شکم، پهلوها، قفسه سینه، قسمت داخلی ران یا زانو را درمان کنید.

 

کلام پایانی

این روش ها یکی از محبوب ترین روش های جراحی و غیر جراحی در بین مردم هستند. البته هر کدام از این روش ها مزایا و معایب خاص خود را دارند، به همین دلیل باید روشی را انتخاب کنید که برای شما بهترین گزینه باشد.

همیشه با پزشک خود مشورت کنید و مطمئن شوید که درمان شما با نیازها و ترجیحات شما سازگار و متناسب است.

اگر نیاز به مشاوره با یک متخصص دارید می توانید همین الان با مطب دکتر صادقی تماس بگیرید.

تلفن تماس ۰۹۰۲۹۳۷۶۶۷۶

به اشتراک بگذارید:

0 دیدگاه کاربران

نظر خود را با ما در میان بگذارید