How-to-mentally-and-physically-prepare-for-abdominal-cosmetic-surgery

چگونه از نظر ذهنی و جسمی برای عمل جراحی زیبایی شکم آماده شویم؟

 

شما تصمیم گرفته اید که با یک عمل جراحی زیبایی شکم روی خودتان و اعتماد به نفس تان سرمایه گذاری کنید. تبریک می گوییم! بعدش چی می شود؟ سوالی که اکثر زیباجویان از خود می پرسند: چگونه از نظر ذهنی و جسمی برای عمل جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی آماده شویم؟

وقتی که برای انجام عمل جراحی زیبایی شکم در مطب ما برنامه ریزی می کنید، آماده شدن برای یک روز بزرگ یکی از هیجان انگیزترین بخش های این فرآیند است. البته دومین مرحله برای شما هیجان انگیزتر است که آن بعد از دیدن نتایج فوق العاده و زیبایی مورد نظرتان برای اولین بار خواهد بود.

احساس دلشوره ها قبل از جراحی طبیعی است، اما "هموار کردن راه درست" می تواند موجب آرامش خاطر شما شود تا بتوانید بجای درگیری ذهن با دلشوره، به هیجانی تمرکز داشته باشید که بخاطر دستیابی به یک جسم جدید حس می کنید.

در اینجا ما به شما آموزش می دهیم:  چگونه از نظر ذهنی و جسمی، برای عمل جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی آماده شوید.

 

 1. سیگار کشیدن را متوقف کنید.

  سیگار کشیدن، شما را در معرض خطر بیشتر لخته شدن خون و مشکلات بهبودی قرار می دهد -و البته، که این موضوع شامل سیگارهای الکترونیکی و هر محصول نیکوتینی دیگر است. برای کاهش این خطرات و اطمینان از انجام یک جراحی ایمن با بهبودی سریع، باید یک ماه قبل از جراحی از مصرف دخانیات دست بردارید.

 2. از مصرف مکمل های رقیق کننده خون خودداری کنید.

  مکمل های رقیق کننده خون نیز ممکن است منجر به خونریزی یا کبودی بیش از حد شوند. پس با پزشک خود مشورت کنید تا مطمئن شوید که برای ترک یا ایجاد تغییرات در داروهای رقیق کننده خون که ممکن است مصرف کنید، معاف شده اید.

 3. خوب غذا بخورید و به برنامه غذایی معمول خود ادامه دهید.

  به محض اینکه جراحی شما شروع شد، زمان خوبی است که روی فعال ماندن و خوردن غذاهای مغذی زیادی تمرکز کنید که به بدن شما کمک می کنند تا هرچه سریع تر و راحت تر ترمیم شود.

  تمام تلاش خود را بکنید تا سبزیجات فراوان، پروتئین های بدون چربی و چربی های سالم به دست آورید.

  همچنین شروع مصرف پروبیوتیک برای کمک به رفع یبوست پس از جراحی، ایده خوبی است.

 4. تیم پشتیبانی خود را تقویت کنید!

  داشتن کسی که به او اعتماد دارید برای کمک به شما ضروری است.

  شما بعد از جراحی به کمک برای حرکت کردن(بلند شدن، راه رفتن، نشستن و...) و یک نفر برای ماندن در همان شب اول در هنگام بهبودی نیاز خواهید داشت.

  تا دو هفته پس از جراحی مجاز به برداشتن وسایل سنگین از جمله حیوانات خانگی یا کودکان نخواهید بود. پس مطمئن شوید که برای مراقبت از عزیزانتان و خودتان یک نیروی کمکی دارید.

 5. "جایگاه ریکاوری(بازیابی)" خود را آماده کنید.

  به این فکر کنید که کجا استراحت خواهید کرد. در حالت ایده آل، این قسمت شامل یک تکیه‌گاه یا یک تخت خواب یا کاناپه خواهد بود که می توانید بالش هایی را به آن اضافه کنید تا شما را سرپا نگه دارد.

  همه چیزهای مورد نیاز خود را با خود در این مکان بیاورید. این شامل تنقلات، سرگرمی ها، بسته های یخ، دارو و گوشی شما است که شماره جراح شما در مخاطبین شما ذخیره شده است.

 6. زمان مرخصی از کار یا مدرسه را برنامه ریزی کنید.

  برای حدود ۳ هفته دور از کار پشت میز و ۴ تا ۶ هفته دور از کارهای فیزیکی برنامه ریزی کنید. همیشه بهتر است کمی بیشتر از آنچه ممکن است نیاز داشته باشید برای زمان مرخصی و استراحت برنامه ریزی کنید  تا قبل از آماده شدن جسمی برای کار یا مدرسه مجبور نباشید در مورد بازگشت به روال کاری خود استرس داشته باشید.

 7. در یک ذهنیت سالم و مثبت قرار بگیرید

  داشتن برخی فراز و نشیب های احساسی قبل و بعد از جراحی زیبایی شکم طبیعی است.  مدیریت استرس از طریق یادداشت روزانه، صحبت کردن با عزیزان و داشتن خواب کافی می تواند مفید باشد.

  داشتن نگرش ذهنی مثبت باعث می شود که همه چیز را در مورد بهبودی شما تحت تاثیر قرار دهد.

  اگر به کمی الهام مثبت نیاز دارید، کافی است نگاهی به گالری عکس های قبل و بعد افردیکه جرحی زیبایی شکم انجام داده اند بیاندازید تا نتایج شگفت انگیزی که در انتظار شما هستند را ببینید!

 8. یک بسته ی کاربردی مناسب برای خود بسازید.

  قبل از جراحی مطمئن شوید که موارد زیر را در اختیار دارید:

  • لباس گشاد و راحت
  • بسته های یخ
  • بالش های اضافی
  • غذاهای آماده
  • دستمال مرطوب پاک کننده
  • نی های نازک

 

همچنین می توانید نسخه های خود را پیشاپیش از داروخانه تهیه کنید تا به محض رسیدن به خانه، آنها را آماده کنید.

سوال های بیشتری دارید؟

اگر می خواهید در مورد آماده شدن برای عمل جراحی زیبایی شکم خود توسط دکتر صادقی اطلاعات بیشتری کسب کنید، لطفا با شماره مطب تماس بگیرید و درخواست مشاوره کنید تا با دیدگاه بهتری برای زیبایی اندام خود گام بردارید.

به اشتراک بگذارید:

0 دیدگاه کاربران

نظر خود را با ما در میان بگذارید