امکان بازگشت چربی پس از لیپوساکشن

آیا امکان بازگشت چربی وجود دارد؟

لیپوساکشن نتایج تقریباً سریعی ایجاد می‌کند. و چربی‌های ناخواسته بدن را جدا می کند و از بین می برد. افراد سالم اغلب برای رهایی از شر چربی های سرسخت که با رژیم غذایی و ورزش از بین نمی روند، به لیپوساکشن روی می آورند. بیشتر از نتایج چشمگیر اولیه، بسیاری از بیمارانی که به این عمل فکر می کنند، نگرانی هایی در مورد طول عمر باقی ماندن نتایج پس از عمل را دارند. در واقع، یکی از رایج‌ترین سوالاتی که در مطب راجع به این جراحی پرسیده می شود این است که آیا چربی پس از این عمل می‌تواند برگردد؟

آیا امکان بازگشت چربی وجود دارد؟

متاسفانه پس از این جراحی امکان بازگشت چربی وجود دارد. اگر اجازه دهید دوباره چاق شوید باز هم چربی ها برمیگردد. به طور کلی، هر چه بیمار پس از لیپوساکشن وزن بیشتری اضافه کند، نتایج آن کمتر خواهد ماند.

اگر بیمار وزن خود را کنترل کند، چربی بر نمی گردد و نتایج ایده آل دست نخورده باقی خواهد ماند. به عنوان مثال، اگر یک بیمار قبل از لیپوساکشن 60 کیلو وزن داشته باشد و در مجموع 3 کیلو از طریق این روش برداشته شود، اگر بیمار وزن خود را در 57 کیلو یا کمتر از آن حفظ کند، دوباره چاق نخواهد شد.

اگر بیمار پس از عمل خود وزن کمی اضافه کند، مثلاً 2 کیلو، سلول های چربی در سراسر بدن کمی بزرگتر می شوند. در حالی که این افزایش وزن جزئی می تواند نتایج را کاهش دهد، ارائه شکل کلی بدن بهبود یافته، توسط روش لیپوساکشن همچنان قابل مشاهده است زیرا نواحی تحت درمان بدن دارای سلول های چربی کمتری هستند و در نتیجه نرخ بزرگ شدن کمتری را در مقایسه با نواحی اطراف تجربه می کنند.

در نهایت، در موارد افزایش وزن قابل توجه (یعنی 10 درصد وزن بدن) سلول‌های چربی جدید می‌توانند در تمام نواحی بدن، از جمله مناطق تحت درمان ایجاد شوند. با این حال، از آنجایی که ایجاد سلول های چربی جدید به طور معمول در سراسر بدن به صورت یکنواخت اتفاق می افتد، چربی اغلب در مناطق تحت درمان در مقایسه با مناطق درمان نشده کمتر جمع می شود. بنابراین بسیاری از بیماران لیپوساکشن که وزن قابل توجهی پس از عمل اضافه می کنند، نسبت به زمانی که تحت لیپوساکشن قرار نمی گرفتند، ظاهر بهتری دارند.

آیا بلافاصله بعد از عمل لیپوساکشن نتایج را می بینیم؟

به احتمال زیاد شما نتایجی را که می خواهید بلافاصله بعد از عمل خود نخواهید دید. در هر صورت، برای مدت کوتاهی ممکن است احساس کنید که وزن اضافه کرده اید یا ناحیه تحت درمان بزرگتر به نظر برسد. در حالی که لیپوساکشن می تواند تا 6 کیلو از سلول های چربی را در طول یک عمل حذف کند، احتباس مایعات و تورم می تواند باعث شود که شما نفخ کرده به نظر برسید. با کاهش تورم، می توانید نتایج را مشاهده کنید. همچنین ممکن است متوجه شوید که بخشی از پوست شما در ناحیه تحت درمان با لیپوساکشن شل شده است. پوست شل می تواند به مرور زمان سفت شود. با این حال، بسته به عوامل مختلفی، مانند سن یا میزان چربی برداشته شده، ممکن است برای سفت کردن پوست، مداخله جراحی لازم باشد. این مورد برای هر فردی متفاوت است و در صورت لزوم جراح پلاستیک شما می تواند در مورد سفت کردن پوست به عنوان بخشی از روش کانتورینگ بدن با شما صحبت کند. بسته به میزان چربی برداشته شده، می توانید انتظار داشته باشید که نتایج نهایی را بین 1 تا 3 ماه پس از عمل مشاهده کنید.

چگونگی حفظ کردن ظاهر جدید بعد از عمل لیپوساکشن

مهم است که به خاطر داشته باشید که نتایج لیپوساکشن لزوما دائمی نیستند. در حالی که سلول های چربی برای همیشه از بدن شما حذف می شوند، برخی از سلول های چربی هنوز باقی می مانند و می توانند رشد کنند. این شما هستید که باید به خوبی از خود مراقبت کنید تا بتوانید برای مدت طولانی از ظاهر لاغرتر خود لذت ببرید. رژیم غذایی سالم داشته باشید، مقدار زیادی آب بنوشید و از یک برنامه ورزشی منظم پیروی کنید. شما می‌توانید پیاده‌روی ساده را بلافاصله پس از عمل شروع کنید و در عرض چند هفته آماده شروع تمرینات ورزشی با شدت کم باشید و از آن جا تمرین کنید. لیپوساکشن می تواند چربی اضافی بدن را از بین ببرد و به شما کمک کند تا به کانتور بدن مورد نظر خود برسید، اما لازم است انتظارات واقع بینانه داشته باشید و بدانید که حفظ ظاهر جدیدتان در طولانی مدت مستلزم تعهد به یک سبک زندگی سالم است.

به اشتراک بگذارید:

0 دیدگاه کاربران

نظر خود را با ما در میان بگذارید