جراحی شکم یا ابدومینوپلاستی

جراحی شکم یا ابدومینوپلاستی (تامی تاک) چیست؟

بهترین کاندیداهای جراحی شکم یا ابدومینوپلاستی چه کسانی هستند؟

تامی تاک یا جراحی شکم گزینه ای مناسب برای آقایان و همچنین خانم هایی است. که وضعیت سلامتی مطلوبی دارند و وزنشان ثابت است، بهتر است کاندیداهای این عمل سیگاری نباشند. نباید عمل جراحی شکم با لیپوساکشن مقایسه شود. اگرچه ممکن است پزشک لیپوساکشن را نیز به عنوان بخشی از عمل جراحی شکم انجام دهد.

لیپوساکشن اساساً چیست؟

لیپوساکشن جراحی زیبایی است که برای از بین بردن توده های چربی بکار می رود. خانم هایی که بعد از بارداری های متعدد دچار افتادگی عضلات و پوست شده اند ممکن است این شیوه را برای سفت کردن عضلات ناحیه شکمی و کاهش افتادگی پوست خود مفید بدانند. تامی تاک یا جراحی شکم یک گزینه مناسب برای آقایان یا خانم هایی است که در مقطعی از زندگی خود اضافه وزن زیادی داشته اند. و وزن زیادی از دست داده اند اما هنوز هم توده های چربی زیاد یا پوست آویزانی در ناحیه شکم خود دارند.

شرایط متقاضیان جراحی شکم

افرادی که خواهان انجام عمل جراحی شکم هستند باید برای انجام جراحی زیبایی شکم از شرایط کلی زیر برخوردار باشند:

  • وزن ثابت و برخورداری از سلامت عمومی
  • داشتن انتظارات واقع‌بینانه از نتیجه جراحی زیبایی شکم
  • ناراضایتی از ظاهر شکم خود
  • خانم هایی که بارداری های متعددی داشته اند می ‌توانند این درمان را برای سفت کردن عضلات شکم و کم کردن پوست اضافی استفاده کنند تا پس از زایمان همچنان شکمی زیبا داشته باشند.
  • جراحی لاغر کردن شکم روشی مناسب برای کسانی است که در دوره ای از زندگی خود را چاق بوده و اضافه وزن داشته اند. و هنوز چربی های اضافی یا پوست شل و افتاده در ناحیه اطراف شکم‌ دارند.

ابدومینوپلاستی یا جراحی شکم عملی است که با یک تصمیم کاملاً شخصی انجام می شود. و بیمار باید به دلخواه خود و نه به گفته یا خواسته دیگران یا خودنمایی این عمل را انجام دهد.

چه موقع باید از ابدومینوپلاستی دوری کرد؟

اگر خانمی هستید که هنوز باردار نشده اید و قصد بچه دار شدن دارید. ممکن است بخواهید تامی تاک را تا پس از بچه دار شدن به تعویق بیندازید. طی جراحی عضلات راست شکمی سفت و محکم می شوند و بارداری های متعاقب می توانند این ماهیچه ها را بار دیگر از هم جدا کنند.

اگر همچنان قصد کاهش شدید وزن دارید، بلافاصله جراحی شکم را انجام ندهید و اجازه دهید وزن شما با گذشت زمان تثبیت شود.

توجه داشته باشید عمل جراحی شکم باعث ایجاد اسکار در ناحیه شکم خواهد شد.

جراح زیبایی تمام این موارد را در هنگام مراجعه به مراکز درمانی با شما در میان می گذارد. شما و پزشک تان در مورد نتایج مطلوب تان گفتگو خواهید کرد و پزشک در طول دوران مشاوره، بهترین روشی که مناسب شما باشد تعیین می کند.

نگرانی از باقی ماندن جای زخم (اسکار) روی شکم

بیشتر بیماران از انجام عمل جراحی زیبایی شکم اجتناب می‌کنند. زیرا نگرانند پس از عمل جای زخم روی شکم آنها ماندگار شود. در مورد انواع زخم‌ هایی که ممکن است بعد از عمل به آن دچار شوید و چگونگی به حداقل رساندن آن ‌ها با جراح خود مشورت کنید تا نگرانی شما کمتر شود.

معمولاً زخم‌ های جراحی زیبایی شکم زیر خط شلوار پنهان می شوند.

جای زخم در عمل جراحی شکم به دو نوع تقسیم می شود. که می‌ توان بعد از عمل جراحی زیبایی شکم آنها را پیش ‌بینی کرد. زخم های افقی و زخم‌ های ناف. اسکار های افقی در اثر برش‌ هایی ایجاد می شوند که در عمل جراحی ابدومینوپلاستی به منظور از بین بردن پوست اضافی و برخی ترک های پوستی زیر شکم و در قسمت بالای برآمدگی شرمگاهی بکار می روند. عموماً این برش ها زیر خط شلوار قرار می‌گیرند. قبل از انجام عمل جراحی با توجه به شرایط تان با جراح خود صحبت کنید. اسکار های ناف در نزدیکی شکم واقع شده و ناشی از برش هایی برای حفظ موقعیت ناف طی عمل هستند. این برش ها باید تا حد امکان با احتیاط زده شود تا اسکار بعد از عمل کمتر دیده شود. همیشه عکس های قبل و بعد از عمل را نگاه کنید. تا ببینید بعد از عمل جراحی چه نوع زخم‌ هایی روی پوست شما به جا می ماند. به اسکار های اطراف خط بیکینی و شکم دقت کنید. نباید ترس از اسکار شما را از عمل منصرف کند. برای اطمینان از محو بودن جای زخم می ‌توان اقدامات دیگری را نیز انجام داد.

دکتر حسن صادقی، بورد تخصصی جراحی زیبایی و پلاستیک

به اشتراک بگذارید:

0 دیدگاه کاربران

نظر خود را با ما در میان بگذارید