بررسی علت ناهمواری پوست بعد از لیپوماتیک

علت ناهمواری های پوست بعد از لیپوماتیک چیست و روش های جلوگیری از آن چگونه است؟

 

جراحی لیپوماتیک چیست؟

در دنیای امروزی یکی از سریع ترین روش ها برای کاهش وزن لیپوماتیک شکم است به همین علت در بین افراد محبوبیت زیادی دارد. لیپوماتیک شکم توسط دستگاهی انجام می شود. چربی های شکم و پهلو را از بین می برد. در لیپوماتیک، لوله ای به نام کانولا وارد شکم می شود بافت های چربی را تجزیه می کند. و از بدن خارج می نماید. این لوله علاوه بر حرکات رفت و برگشتی دارای حرکات چرخشی و ارتعاشی می باشد. فناوری به کار رفته در این دستگاه به قدری ظریف و غیر قابل مقایسه است که آن را از لیپوساکشن متمایز کرده است.

بررسی علت ناهمواری های پوست بعد از جراحی لیپوماتیک

لیپوماتیک یک جراحی زیبایی برای خلاص شدن از شر چربی های اضافی بدن است. جدیدترین روش برای خارج کردن چربی از بدن با نتیجه ای کاملا متفاوت و باورنکردنی در مقایسه با سایر روش های حذف چربی مانند لیپوساکشن یا لیپولیزر است. این جراحی زیبایی را می توان در کلینیک به صورت سرپایی و به طور معمول بدون استفاده از بیهوشی عمومی انجام داد. علت ناهمواری پوست بعد از لیپوماتیک در بیمارانی که از این روش برای خارج کردن چربی های اضافه استفاده می کنند، جزو عوارض نادر است. و بطور خود بخودی بعد از مدتی بهبود می یابد. جراحی لیپوماتیک عوارض بسیار کمتری دارد. و بیماران می توانند اطمینان داشته باشند ظرف مدت یک جلسه حجم زیادی چربی را با کمترین عارضه مانند تورم، کبودی و درد، از بدنشان خارج کنیم. از طریق این جراحی، بیمار شل شدن پوست را تجربه نمی کند. یعنی باعث افتادگی بیشتر پوست نمی شود، بلکه به سفت شدن پوست کمک می کند به این ترتیب مشکل ناهمواری پوست دائمی نبوده و با رعایت دستورالعمل های جراح به راحتی رفع می گردد. 

 لیپوماتیک بدن را نیز تقویت می کند. توجه به این نکته ضروری است که کاهش سایز به مدت طولانی ادامه می یابد و همچنین می تواند سلولیت را از بین ببرد. در این جراحی چربی به صورت فیزیکی کاملا از بین رفته و با حرکات ارتعاشی لیپیدها آزاد می شود و این چربی ها بدون درد و خونریزی از بدن خارج می شوند. این جراحی اندازه و شکل بدن را تغییر می دهد. معمولاً 3تا 7 روز بعد از جراحی بهبودی حاصل می شود.

مزایای لیپوماتیک

در روش لیپوماتیک شکم از بی حسی موضعی استفاده می شود بنابراین از بیهوشی عمومی استفاده نمی شود و بیمار در حین جراحی احساس درد نمی کند.

وقتی جراحی توسط متخصص و در کلینیک یا اتاق عمل مجهز، انجام می شود احتمال عفونت بسیار کم می شود.

احتمال آمبولی چربی در روش لیپوماتیک شکم نسبت به روش های لیپوساکشن بسیار کمتر است و تاکنون موردی گزارش نشده است.

سفت شدن پوست در این روش بهتر از روش های دیگر است چرا که کبودی های آسیب زا کمتر هستند و یکنواختی چربی زیر پوست و مانند سایر دستگاه های مکنده باعث برآمدگی چربی زیر پوست نمی شود.

این عمل سرپایی است تا بیماران پس از انجام آن بتوانند فعالیت های معمول خود را انجام دهند چرا که نیازی به بستری شدن ندارد و فرد پس از درمان مرخص می شود.

تورم و ترشحات بعد از عمل در این جراحی بسیار کمتر است.

احساس کبودی و خستگی، آسیب بدن در این جراحی بعد از عمل کمتر است، بنابراین نسبت به سایر جراحی ها راحت تر است.

به ندرت در این روش افتادگی پوست اتفاق می افتد.

برداشتن چربی های شکمی از طریق این عمل در سایر قسمت های بدن مانند لب ها یا گونه ها قابل استفاده است.

در این روش فرم دادن به پوست و جمع آوری پوست به مراتب بهتر از جراحی های دیگر است.

عوارض و معایب

 لیپوماتیک زمان زیادی می برد پزشک شما باید برای درمان وقت بگذارد که ممکن است باعث خطا و خستگی پزشک شود. زیرا این دستگاه مبتنی بر ارتعاش است و احتمال دارد پزشک خسته شود و در نتیجه اشتباه کند. ارتعاش شدید که هم به بیمار و هم به پزشک آسیب می رساند.

فقط روی شکم، ران و بازو می توان لیپوماتیک را انجام داد نه در سایر نواحی بدن.

در اثر حرکات شدید کانولا در لیپوماتیک کبودی شدیدی در بدن بیمار ایجاد می شود.

این روش را فقط برای نواحی بزرگ بدن می توان استفاده کرد نه در نواحی ظریف.

دیگر معایب ای روش جراحی عبارتند از:

  • التهاب
  • عفونتی که نادر است
  • مشکلات کلیوی یا قلبی
  • واکنش آلرژیک
  • سوختگی پوست
  • کوک، خارش
  • افزایش دمای بدن
  • حالت تهوع، احساس ضعف و سرگیجه

 

نحوه انجام جراحی لیپوماتیک

در اندامی که قرار است لیپوماتیک انجام شود، سوراخی به قطر 2 تا 5 میلی متر ایجاد می شود، پس از آن دستگاه از سوراخ وارد بافت چربی بدن شده و به صورت فیزیکی بافت چربی را از بین می برد و با حرکات ارتعاشی لوله کانولا امولسیون می شوند و سپس این چربی ها به آرامی بوسیله دستگاه از بدن خارج می شوند. این دستگاه دارای یک سیستم ایمنی فعال است که با برخورد با بافت غیر چربی از کار می افتد. مشکل ایمنی که در روش لیپوساکشن وجود داشت در روش لیپوماتیک حل می شود و بیماران پس از جراحی تغییرات را احساس می کنند و می توانند در حدود یک هفته به روال روزانه خود بازگردند، چون دوره نقاهت پس از جراحی کمتر است. ابزار مورد استفاده در لیپوماتیک مدرن‌تر است و نه تنها منجر به کاهش وزن می شود، بلکه اندازه، حجم و فرم را نیز تغییر می دهد. لیپوماتیک یک روش ساده با نتایج رضایت بخش و حداقل خطرات است، بنابراین عوارض احتمالی کمتر و مواردی مانند کبودی، پارگی اندام ها، تورم و سوختگی پوست در لیپوماتیک موقتی است و چند روز بعد از جراحی بهبود می یابد.

نکات ضروری پیش از انجام لیپوماتیک

داشتن اطلاعات کافی در این زمینه.

به یک جراح متخصص حاذق مراجعه کنید.

حتما یک جلسه مشاوره قبل از انجام هر کاری داشته باشید.

در صورت مصرف هر نوع دارویی به پزشک خود اطلاع دهید.

 روش های جلوگیری از بوجود آمدن ناهمواری های پوست

استفاده مداوم از گن مناسب. بعد از جراحی پوست شل می شود بنابراین لازم است پس از عمل شورت فرم دار باید حداقل 9 هفته استفاده شود (اما ترجیحاً 6 ماه استفاده شود).

برای اینکه دچار نگرانی نشوید باید به بیمار اطلاع داده شود در بعضی موارد کبودی ناشی از جراحی می تواند 2 هفته طول بکشد.

به دلیل حرکات ارتعاشی شدید و خونریزی حین جراحی، دیر یا زود پریود شایع است.

نحوه صحیح خوابیدن را رعایت کنید. به مدت طولانی در معرض نور شدید آفتاب نباشید و همچنین ماساژ دادن ناحیه جراحی شده، باعث سرعت بخشیدن به بهبودی فرد می گردد. همه این موارد از جمله مراقبت های بعد از عمل می باشد.

لیپوماتیک برای چه افرادی قابل انجام نیست

قبل از انجام جراحی، پزشک از بیمار می خواهد که آزمایشات قبل از عمل را انجام دهد. پس از مشاهده نتایج در صورت رضایت بخش بودن، پزشک اقدام به انجام لیپوماتیک روی بیمار می کند و در غیر این صورت از انجام آن خودداری می کند.

افرادی که از چاقی رنج می برند بهتر است لیپوماتیک انجام ندهند. این روش برای از بین بردن چربی از ناحیه خاصی از بدن است، بنابراین برای افرادی که شکم یا ناحیه خاصی از بدن آنها بیش از حد چاق است مفید است، نه برای افرادی که به شدت چاق یا اضافه وزن هستند، زیرا هر ناحیه از بدن این افراد دارای چربی است، هدف لیپوماتیک قرار گرفته و جان آنها نیز در خطر خواهد بود.

اگر فردی از بیماری عفونی رنج می برد و سیستم ایمنی بدنش ضعیف است، لیپوماتیک برای او مناسب نیست. افرادی که دیابت، فشار خون، بیماری های قلبی عروقی دارند قبل از انجام لیپوماتیک با پزشک خود مشورت کنند.

این جراحی توسط تیم جراحی دکتر صادقی بورد تخصصی جراحی، زیبایی پلاستیک شامل کادری مجرب در بهترین و مجهزترین بیمارستان های تهران در حال انجام است.

به اشتراک بگذارید:

0 دیدگاه کاربران

نظر خود را با ما در میان بگذارید