تفاوت های پیکر تراشی با جراحی های لاغری

تفاوت های پیکر تراشی با جراحی های لاغری چیست؟

پیکر تراشی یا کانتورینگ بدن چیست؟

کانتورینگ بدن یا پیکرتراشی یک روش پزشکی یا جراحی است که هدف آن تغییر شکل بخشی از بدن است. ممکن است شامل مراحل زیر باشد:

از شر پوست اضافی خلاص شوید.

چربی های اضافی را از بین ببرید.

ناحیه را تغییر شکل دهید یا کانتور کنید.

کانتورینگ بدن معمولا به کاهش وزن کمک نمی کند. در عوض، به شکل‌دهی بدن کمک می‌کند و به نواحی خاصی که کاهش وزن مؤثر نیست یا پس از کاهش وزن قابل توجه، منجر به پوست اضافی می‌شود، رسیدگی می‌کند.

جراحی شکم یا ابدومینوپلاستی چیست؟

ابدومینوپلاستی روشی برای کاهش وزن است که در آن چربی و پوست اضافی برداشته شده و ماهیچه های دیواره شکم سفت می شوند. تا شکم شما صاف شده و پوست و چربی اضافی شکم از بین برود. باید قبل از عمل پزشک را از وضعیت خود آگاه کنید. کاملاً تحت بررسی قرار گیرید و تصمیم گیری نهایی را با دقت انجام دهید. این روش نمی تواند به عنوان جایگزین کاهش وزن مورد استفاده قرار گیرد. اگر پوست یا چربی اضافه زیادی در ناحیه شکم وجود دارد و با رژیم جدی لاغری و ورزش نتوانسته‌اید آن را از بین ببرید. عمل جراحی زیبایی شکم را توصیه می‌کنیم. در این عمل عضله های دیواره شکم سفت می‌ شوند و پوست و چربی اضافی از بین می رود تا شکم صاف، تخت و زیبا شود.

چه زمانی باید جراحی شکم را انتخاب کنید؟

اگر مشکل اصلی شما مربوط به پوست اضافی شکم و ضعیف شدن عضلات شکم باشد، عمل جراحی زیبایی شکم بسیار موثرتر از لیپوساکشن خواهد بود. زنانی که به دنبال بارداری یا کاهش وزن زیاد می‌آیند، ممکن است پوست و عضلات شکم خود را از دست داده و به‌طور دائم کشیده شوند. در اینجاست که برداشتن پوست اضافی با جراحی و سفت کردن عضلات زیرین در عمل جراحی شکم بهترین نتیجه را دارد. اغلب افرادی که جراحی‎های لاغری انجام‎ می‎دهند به دلیل کاهش وزن شدید دچار پوستی افتاده و شل می‎گرند به همین دلیل انجام جراحی‎های پیکر تراشی جهت درمان پوست شل، سبب افزایش زیبایی ظاهری در آن‎ها می‎گردد.

چه زمانی باید پیکر تراشی را انتخاب کنید؟

اغلب پزشکان جراحی ‎های پیکر تراشی را به افرادی توصیه می‎کنند که انتظار کاهش وزن کمتری دارند. افراد مبتلا به چاقی زیاد که لازم است توده چربی‎های بیشتری از بدن آن‎ها خارج گردد و نیاز به کاهش وزن بیشتر دارند باید از جراحی‎های لاغری استفاده نمایند.

اگرچه هر دو نوع جراحی‎های پیکر تراشی و جراحی‎های لاغری به کاهش وزن اضافه فرد مبتلا به اضافه وزن و چاقی می‎پردازد. اما وجه تمایز این دو در میزان چربی‎های قابل برداشت است.

تفاوت جراحی لاغری و جراحی پیکر تراشی

مانند بسیاری از کارها در جراحی زیبایی، شما می توانید "کم" یا "خیلی" انجام دهید. باید واقع‌بین باشید. و با استفاده از روش‌های صحیح برای دستیابی به اهداف منطقی با پزشک خود مشورت کنید.

سوال این است که کدام یک از این روش های جراحی برای شما مناسب است؟ انتخاب روش مناسب از بین دو نوع جراحی متفاوت لاغری و پیکر تراشی براساس هدف و انتظار بیمار تعیین می گردد. همانطور که پیش‎تر مطرح شد جراحی لاغری برای افرادی که خواهان کاهش وزن بیشتری هستند انجام می‎شود. و افرادی که تنها قصد درمان پوست افتاده خود را دارند و می‎خواهند میزان چربی کمتری دفع نمایند کاندیدای مناسب‎تری برای انجام جراحی لاغری هستند. بنابراین نمی‎توان به طور کلی مطرح نمود که کدام دست جراحی بهتر است زیرا این مسئله بسیار نسبی بوده و در هر شخص براساس هدف او متفاوت است. اگر مطمئن نیستید که کدام روش برای شما بهترین است، با دکتر صادقی بورد تخصصی جراحی، زیبایی با شماره  ۰۹۱۲۹۳۷۶۶۷۶ تماس بگیرید تا در مورد گزینه های شما صحبت کنیم.

به اشتراک بگذارید:

0 دیدگاه کاربران

نظر خود را با ما در میان بگذارید